Dom

Sprzęt do domowej siłowni

Sprzęt do domowej siłowni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Inwestycja w domową siłownię może być lepszym rozwiązaniem niż zakup karnetu do modnego klubu fitness – nie tylko gwarantuje prywatność i niezależność od godzin otwarcia klubu, ale również zapewnia większy komfort psychiczny podczas ćwiczeń. 

Przeczytaj, w jakie sprzęty warto wyposażyć prywatną siłownię. 

Kompletowanie sprzętu do domowej siłowni

Możliwość korzystania z siłowni bez wychodzenia z domu to marzenie wielu osób. Korzystając z własnych sprzętów, możesz zaoszczędzić cenny czas na dojazdach oraz na oczekiwaniu, aż zwolnią się Twoje ulubione przyrządy. Przy urządzaniu domowej siłowni najważniejsze jest wygospodarowanie wolnej przestrzeni oraz rozplanowanie aranżacji w oparciu o dostępny budżet. Warto inwestować w sprzęt wysokiej jakości i kompletować go stopniowo, aby stworzyć bezpieczną i niezawodną siłownię domową. Przy wyborze sprzętu powinno się zadbać o to, aby był dostosowany do rozmiaru pomieszczenia. Ważna jest także odpowiednia wentylacja domowej siłowni, ponieważ nieprzyjemne zapachy i wysoka temperatura mogą wywoływać dyskomfort, a nawet duszności. 

Trening siłowy

Sprzęt treningowy powinien być dobrany do Twoich preferencji, a także pozwalać na wykonanie różnorodnych ćwiczeń. Podstawowym wyposażeniem niemal każdej siłowni jest klasyczna sztanga w połączeniu z ławeczką i zestawem hantli. W domowej siłowni dobrze sprawdzi się również zestaw hantli typu kettlebell.

Sprzęt fitness

W prywatnej siłowni powinno się znaleźć również wyposażenie pozwalające wykonywać trening cardio, takie jak rowerek, bieżnia czy orbitreki. Warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne i o niewielkich wymiarach – przykładowo orbitrek zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu czy w piwnicy, a łączy w sobie zalety bieżni, stepera i roweru stacjonarnego. Szeroki wybór orbitreków domowych znajdziesz tutaj: https://www.abfitness.pl/sklep-sprzet-fitness-orbitreki

Celem trening wytrzymałościowego jest poprawa wydolności serca, a także wzmocnienie układu krążenia. Trening cardio na orbitreku jest świetny, jeśli zależy Ci też na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wzmocnieniu mięśni. 

Sporty walki 

Prywatna siłownia powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań, zwłaszcza jeśli są to inne dyscypliny sportowe. Świetne uzupełnienie klasycznego treningu może stanowić worek treningowy stojący lub manekin treningowy do kopania, który służy do trenowania w walce celności i szybkości. Warto wybierać przyrządy treningowe, które można przestawiać, aby latem korzystać z nich także na świeżym powietrzu.

zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*