Lifestyle

Jak bezpiecznie zapakować rzeczy podczas przeprowadzki?

Jak bezpiecznie zapakować rzeczy podczas przeprowadzki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka dla większości z nas to spory stres. Często boimy się między innymi o przewóz wszystkich kartonów z jednego lokum do drugiego. Warto więc zadbać o to, aby były one w pełni bezpieczne. Jak to zrobić? Dowiesz się z tego artykułu!

Przeprowadzka wymaga bardzo dobrej organizacji i odpowiedniego nakładu czasu. Bardzo ważne jest także zabezpieczenie wszystkich przewożonych elementów. Jak więc bezpiecznie zapakować rzeczy podczas przeprowadzki?

Kartony – jakie wybrać?

Podstawowym akcesorium, które musisz mieć podczas przeprowadzki jest oczywiście karto – i to nie jeden! Jak jednak wybrać najlepsze kartony przeprowadzkowe? Jeśli chcesz mieć pewność, że będą one w pełni wytrzymałe, to warto zdecydować się na zakup kartonów ze sprawdzonej hurtowni lub sklepu. Świetnie sprawdzą się na przykład klasyczne pudełka przeprowadzkowe lub duże pudła klapowe. Pamiętaj przy tym, aby wybierać kartony co najmniej czterowarstwowe.  Jeżeli natomiast chcesz trochę zaoszczędzić na kartonach, możesz też wybrać się po nie do supermarketu. Bez problemu możesz poprosić sprzedawcę o kilka kartonów, które z pewnością będą bardzo przydatne. Najbardziej odpowiednie są kartony po napojach, alkoholach i warzywach – są one najsolidniejsze i najbardziej wytrzymałe. 

Wybierając kartony, należy mieć na uwadze również ich rozmiar. Warto wybrać kilka kartonów w różnych rozmiarach, aby móc dopasować karton do przedmiotu. Ponadto kilka mniejszych kartonów będzie łatwiej przenieść niż jeden ogromny i ciężki. Pamiętaj też, że jeśli karton będzie dobrze dopasowany kształtem i rozmiarem do danego przedmiotu/przedmiotów, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ulegnie/ulegną one uszkodzeniu – Twoje przedmioty nie będą się bowiem obijać o ścianki kartonu podczas przewożenia. 

Inne akcesoria do pakowania

Jeżeli chcesz, aby wszystkie Twoje przedmioty bezpiecznie trafiły z miejsca A do miejsca B, to koniecznie zadbaj także o inne akcesoria do pakowania paczek. 

Bardzo przydatne są przede wszystkim wszelkiego rodzaju wypełnienia, na przykład folia bąbelkowa, papierowe lub piankowe granulki, a nawet pognieciony papier. Takie wypełnienie skutecznie ochroni wszystkie przedmioty znajdujące się wewnątrz kartonu przed uszkodzeniem mechanicznym. 

Przydatna może okazać się również  folia do pakowania paczek. Owijając każdy karton taką folią, możesz mieć pewność, że Twoja karton się nie otworzy podczas transportu ze starego lokum do nowego. 

Fot.: cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*