Zdrowie

Domowy peeling po treningu – który wariant sprawdzi się u Ciebie najlepiej?

Domowy peeling po treningu – który wariant sprawdzi się u Ciebie najlepiej?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wzmożony wysiłek fizyczny niejednokrotnie wiąże się z silnymi skurczami i bólami mięśni. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można z powodzeniem zaradzić tego typu niedogodnościom. Oto jeden z nich – domowy peeling do ciała!

Bóle i skurcze mięśni – nieodłączny element treningu

Osoby aktywne fizycznie często narzekają na bóle i skurcze mięśni i nie ma w tym nic dziwnego – intensywny trening siłowy czy funkcjonalny potrafi naprawdę dać się we znaki. Rozrywający ból wynika z tego, że podczas wykonywania wymagających ćwiczeń włókna mięśniowe najzwyczajniej w świecie pękają. To dlatego tak istotne dla miłośników sportu jest dostarczanie organizmowi niezbędnych protein. Kolejną przyczynę bólu mięśni mogą stanowić zakwasy, z którymi zmagają się szczególnie początkujący adepci siłowni. Jeśli zależy nam na wyeliminowaniu niepożądanych efektów ostrego treningu, warto sięgnąć po… domowy peeling do ciała.

Peeling – co to takiego?

Znane nam pojęcie peeling, które na stałe zagościło w polskim słowniku, pochodzi od angielskiego słowa peel, które tłumaczy się jako obierać, zdzierać, złuszczać. Sam zabieg polega właśnie na tym, co sugeruje nazwa – jest to bowiem złuszczanie powierzchniowego naskórka. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu oczyścimy skórę, a także pobudzimy ją do regeneracji i zwiększymy jej ukrwienie. Zabieg od lat cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w branży kosmetycznej, ale okazuje się, że równie korzystny może okazać się także w sporcie. Jego działanie z pewnością docenią osoby mierzące się z wspomnianymi wcześniej bólami i skurczami mięśni. Najlepsze jest to, że skuteczny peeling bez problemu będziemy w stanie przygotować w domowym zaciszu – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie składniki!

Peeling z soli himalajskiej – zapomnij o bólu mięśni!

Jednym z zabiegów, który całościowo można wykonać we własnym domu, jest peeling z soli himalajskiej. Do jego przygotowania będziemy potrzebować raptem kilku minut oraz stosunkowo niewielkiej liczby składników. Kluczowa okaże się oczywiście sól himalajska, a towarzyszyć jej będą oliwa z oliwek, imbir i eteryczny olejek lawendowy. Peeling ma na celu złagodzenie mikrostanów zapalnych, które powstają we włóknach mięśniowych na skutek intensywnego wysiłku fizycznego. Prozdrowotne właściwości zabieg zawdzięcza wszystkim swoim komponentom: 

  • różowa sól himalajska – skutecznie łagodzi mikrostany zapalne powstające w mięśniach na skutek intensywnego wysiłku fizycznego;
  • oliwa z oliwek – nawilża skórę i dostarcza jej witaminy A+E;
  • imbir – wydatnie ułatwia rozluźnienie mięśni dzięki swojemu rozgrzewającemu działaniu;
  • eteryczny olejek lawendowy – jego łagodzące ból właściwości pomagają wyciszyć się i zrelaksować.

Inne peelingi domowe – kawowy i z cukru

Efektywny peeling można przygotować również, wykorzystując domowe produkty codziennego użytku: kawę lub cukier. Jeśli wymieszamy któryś z tych składników z dowolnym olejkiem, to powstanie substancja, za pomocą której będziemy mogli wykonać jakościowy zabieg złuszczający na całe ciało. Tego rodzaju peelingi wykazują silne działanie antycellulitowe i pobudzają krążenie. Jak widać, wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki – warto przetestować wszystkie z wymienionych wariantów i sprawdzić, który z nich zadziała u nas najlepiej!

zdj. główne:Monfocus/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*