Dom

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj łazienki mają stosunkowo mały metraż. Niekiedy zmniejsza się je, ponieważ zależy nam na większym pokoju czy też kuchni. Natomiast w łazience wówczas umieszcza się wszystko to, co najpotrzebniejsze plus prysznic, ponieważ jest stosunkowo mały, zajmuje niewiele miejsca. Ludzie uważają, że wanna jest mało praktyczna. Trzeba nalać do niej dużo wody, żeby się porządnie umyć. Poza tym, zajmuje sporo miejsca, którego w łazience zazwyczaj nie ma. Taki pogląd jednak nie jest słuszny. Wanna ma dużo więcej zalet, niż mogłoby nam się wydawać.

Dlaczego wanna to dobry wybór?

Kupując wannę, mamy kilka jej rodzajów do wyboru. Zazwyczaj wybieramy wannę zabudowaną, ponieważ dzięki temu można wykorzystać na nią jakiś wolny kąt. Dużo rzadziej ludzie decydują się na to, by zakupić wannę wolnostojącą, ze względu na to, że uważają ją za mało praktyczną. Jednak w gruncie rzeczy nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy wanną zabudowaną, a tą wolnostojącą. Nie zajmuje ona wcale więcej miejsca, jeśli jest odpowiednio ustawiona. Czasem pośrodku łazienki mamy jakąś lukę. Wówczas taka wanna idealnie może się tam wpasować. W kątach natomiast lepiej jest postawić meble czy też praktyczne regały. W łazience zawsze jest stosunkowo mało miejsca, więc szafek w gruncie rzeczy nigdy nie ma się dość. Można je wykorzystać na wiele sposobów.

Wanna wolnostojąca ma wiele plusów. Przede wszystkim świetnie się prezentuje. Dziś niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, dlatego też jest to dość interesujący widok i robiący wrażenie. Poza tym, taka wanna może stać się świetną ozdobą naszej łazienki. Jeśli ma jakieś ciekawe nogi, wówczas już one same będą pewną formą dekoracji. Ponadto, głównym plusem jest to, że taką wannę bardzo łatwo jest przenieść. Trzeba przyznać, że wanna zabudowana jest niestety kłopotliwa. Gdy chce się ją wymienić, czeka na nas sporo pracy. Natomiast, gdy mamy wannę wolnostojącą, wówczas tej pracy jest znacznie mniej. Można ją swobodnie przenosić, zmienić ją w razie potrzeby samemu. W przypadku wanny zabudowanej, zazwyczaj do jej przeniesienia potrzebna jest dodatkowa pomoc.

Oczywiście postawienie na wannę w dzisiejszych czasach dla wielu osób jest złym rozwiązaniem. Warto skupić się na kilku podstawowych kwestiach, które zazwyczaj wtedy są poruszane. Przede wszystkim ilość zużywanej wody i szybkość mycia się. Prysznic może zająć nam kilka minut i jest to dość praktyczne. Jednak dziś wanny mają czasem nawet deszczownice zamontowane ponad, więc można w nich również wziąć prysznic (nawet kilkuminutowy, jeśli ma się na taki ochotę). Natomiast w prysznicu nie weźmiemy już dłuższej kąpieli, w wannie natomiast tak. Czasem po dłuższym dniu nic nie jest w stanie nas tak bardzo zrelaksować, jak ciepła kąpiel i spokojna muzyka.

Jeśli chodzi o zużycie wody, może ono wyglądać podobnie. Pod prysznicem czasem myjemy się nawet kwadrans i dłużej. Wówczas woda cały czas leci. Do wanny nalewamy ją raz, jeśli bierzemy dłuższą kąpiel. Ilość wody w wannie czasem może być nawet mniejsza od tego, co się zużywa pod prysznicem. Jak widać, nie ma tak znaczących różnic, które miałyby spowodować, iż wybór wanny wolnostojącej byłby mniej praktyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*